Telewizja DVB-T, SAT

6998128009_5dae695887_o

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T wprowadzana jest w całej Europie, sukcesywnie zastępując telewizję analogową. Zaawansowanie wdrażania w poszczególnych krajach jest różne, niektóre zakończyły już cały proces i wyłączyły emisje analogowe, inne właśnie zaczynają swoją przygodę z DVB-T.

Naziemna telewizja cyfrowa poza zwiększeniem ilości programów oferuje lepszą jakość obrazu i dźwięku, a także umożliwia dodanie dodatkowych komponentów, takich jak wiele ścieżek dźwiękowych, w tym także dźwięk przestrzenny, szczegółowy przewodnik  po programach (EPG). Możliwe jest także dodawanie usług interaktywnych oraz serwisów płatnych.

 TV SAT

Telewizja satelitarna wykorzystuje nadajniki (tzw. transpondery) umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi na orbitach geostacjonarnych i posiada możliwość pokrycia sygnałem dużych obszarów przy użyciu tylko jednego nadajnika. Najpopularniejsze standardy cyfrowej telewizji satelitarnej to standardy DVB-S i DVB-S2.

TV CAB

Telewizja kablowa realizowana za pomocą techniki przewodowej (światłowód lub kabel koncentryczny). Poza dystrybucją sygnału telewizyjnego większość rozwiązań w zakresie TV kablowej umożliwia jednocześnie oferowanie abonentom pakietu programów radiowo-telewizyjnych oraz usług internetowych i telefonicznych (tzw. Triple play). Najpopularniejsze standardy cyfrowej telewizji kablowej to standardy DVB-C i DVB-C2, a odbiór tej telewizji (wraz z usługami dodatkowymi) jest możliwy za pomocą odpowiedniego dekodera.

IPTV

Internet Protocol Television jest to technologia umożliwiająca przesyłanie sygnału telewizyjnego w sieciach szerokopasmowych opartych o protokół IP.