Teletechnika

Teletechnika – łączy zarządzanie, sterowanie, integrację i komunikację infrastruktury technicznej w Twoim domu

Jest to dziedzina, z którą mamy do czynienia codziennie a mianowicie sieci komputerowe, telefon, instalacja, alarmowa, domofonowa, wideo domofonowa, nagłaśniająca, kontrola dostępu, telefoniczna, RTV / SAT, telewizja dozorowa.

Dzięki niej mamy codzienny kontakt ze światem nawet bez wychodzenia z domu, łączy wiele systemów w jeden jak np. Internet, gry, telewizje, kino domowe.

Dawniej pod definicją instalacji teletechnicznej można było rozumieć sieć telefoniczną, sieć komputerową natomiast w obecnych czasach pojęcie to rozrosło się do ogromnych rozmiarów.

Instalacja teletechniczna nie ogranicza się już tylko do komputerów. W tej chwili jest częścią łączącą zarządzanie, sterowanie budynkami, integracje audio-wideo, komunikacji w postaci Internetu telefonów, domofonów. Prawidłowo zaprojektowana nowoczesna instalacja pozwala łączyć cały budynek w jeden zintegrowany intuicyjny system, gdzie pewne czynności wykonywane są automatycznie.

W nowoczesnych rozwiązaniach, będąc w dowolnym miejscu na świecie jesteśmy w stanie zarządzać naszym domem tak jak byśmy w nim byli. Teraz dom chroni Ciebie.