Instalacje Alarmowe SSWiN

System alarmowy to najlepsze  zabezpieczenie naszego budynku i   terenu przed skutkami kradzieży czy  zniszczenia

W obecnych czasach bardzo ważne jest odpowiednie   zabezpieczenie Twojego domu, biura, działki, aby uchronić się   przed skutkami kradzieży czy zniszczenia.

System alarmowy to zespół elektronicznych urządzeń, które zostały zaprojektowane z celu wykrycia i zasygnalizowania próby wtargnięcia na chroniony nimi teren.

System alarmowy pozwala zintegrować ze sobą wiele urządzeń, dzięki czemu możliwa jest precyzyjne dopasowanie sprzętu do specyfiki inwestycji oraz wymagań klienta.

Systemy alarmowe są niezwykle proste w obsłudze

Obsługiwane są za pomocą pilotów, manipulatora czy telefonu komórkowego. Często dodatkowym elementem systemu alarmowania włamaniowego jest system anty napadowy, zrealizowany w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego.

Klawiatury kodowe posiadają funkcję wybierania kodu „pod przymusem”, która powoduje uruchomienie systemu alarmowania napadowego – cichy alarm, wezwanie ochrony.

Nowoczesna sygnalizacja włamania i napadu (instalacja alarmowa) może składa się z kilku podstawowych urządzeń w zależności od funkcji, które ma spełniać:

Centrala alarmowa – to serce każdego systemu, odbiera informacje od czujników systemu i w zależności od warunków założonych przez użytkownika określa moment wygenerowania i rodzaj sygnału alarmowego, dodatkowo zawiera zasilacz i akumulator

Klawiatura alarmowa – manipulator -za jej pośrednictwem użytkownik komunikuje się z centralą

Urządzenia wykrywające zagrożenia: czujka ruchu, czujka dymu i ciepła, czujka otwarcia drzwi i okien, czujka zalania

Elementy wykonawcze służące do powiadomienia o zaistniałym alarmie: sygnalizatory optyczno-akustyczne, nadajnik radiowy, dialer telefoniczny, moduł GSM

NAPRAWA, KONSERWACJA, SERWIS – 24 h

Konserwacje systemów alarmowych w zależności od klasy obiektu powinny być wykonywane:

  • co pół roku ( mieszkania, domy, biura, małe firmy, sklepy itp),
  • raz na kwartał ( hurtownie, magazyny, sklepy jubilerskie, banki, kantory itp, ),
  • co miesiąc ( w obiektach o podwyższonym ryzyku włamania)

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na fachową usługę zajmujemy się  serwisem oraz modernizacją instalacji alarmowej a mianowicie:

  • serwis i naprawy bieżące instalacji
  • przeglądy okresowe instalacji
  • modernizacje i rozbudowy instalacji
  • ekspertyzy uszkodzeń instalacji (po burzy, w wyniku przepięć zasilania 230V)
  • dostawę urządzeń do wymiany podczas napraw i przeglądów

Nasi pracownicy posiadają licencje wydane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz długoletnie doświadczenie w montażu i konserwacji instalacji.