Kontrola Dostępu

door-access-control

Kontrola dostępu to najnowocześniejsze narzędzie do sprawnego zarządzania ludźmi na terenie firmy

Kontrola dostępu jest prostym ale bardzo skutecznym narzędziem zarządzającym dostępem do chronionych miejsc.

Często kontrola dostępu równa się rejestracji czasu pracy, dzięki czemu pracodawcy w dowolnej chwili są w stanie otrzymać zestawienie przepracowanego czasu wybranego pracownika oraz informacje, o której godzinie i w której części zakładu znajdowała się dana osoba.

Dzięki oprogramowaniu systemu kontroli dostępu administrator oraz inne uprawnione osoby mają możliwość nie tylko nadawania lub ograniczania prawa dostępu dla poszczególnych osób czy grup, ale również kontrolowania sytuacji w stanach zagrożenia lub alarmowych.

Identyfikacja osób może odbywać się na wiele sposobów. Najprostszym z nich jest kod wprowadzany do kontrolera obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są karty zbliżeniowe oraz klucze elektroniczne.

Kolejnym rozwiązaniem coraz częściej stosowanym jest czytnik linii papilarnych. Jest to opcja bardzo skuteczna i wygodna, gdyż uwalnia nas od dodatkowych gadżetów.  Systemy KD w porównaniu z funkcjonalnością oraz możliwościami, jakie nam dają są systemami bardzo tanimi.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość integracji z telewizją przesyłowa CCTV dzięki czemu przy określonych zdarzeniach np. wejściu bez autoryzacji dostajemy na serwer zdjęcie intruza.

Co zyskujemy dzięki zastosowaniu systemu  kontroli dostępu?

  • Zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie obiektu
  • Redukowanie ryzyka strat związanych z kradzieżą mienia lub informacji
  • Możliwość archiwizacji danych o poruszaniu się osób po obiekcie
  • Dostęp do danych o składzie osobowym na wypadek nagłej ewakuacji budynku
  • Zwiększenie dyscypliny pracowników
  • Obniżenie kosztów działalności przedsiębiorstwa, przez redukcje personelu ochrony fizycznej

System współpracuje z większością programów kadrowo-płacowych. Jest to nieodzowne narzędzie wspomagające pracę działów księgowych.